Sari la conținut

Trick or treat! Daca nu-ti place cum arata forumul poti schimba aspectul acestuia de la butonul din josul paginii, in stanga, numit "Change theme" / "Schimba tema"

Poză

Cum functioneaza vinci-ul de navigatie HS-765HB?

• Te rog autentifică-te pentru a răspunde
5 răspunsuri la acest topic

#1 DORIN

DORIN

Postat 14 ianuarie 2013 - 08:19

:help:
As dori si eu putin sprijin pentru a putea monta pe un navomodel al acestui vinci de navigatie: HS-765HB.
In caracteristici spune ca este vinci de navigatie care are o cursa maxima de 140 de grade insa la montaj el functioneaza ca si un servo normal cu miscare stanga-dreapta de 45 grade.
Ce trebuie sa fac pentru a avea cursa maxima de la 0 la 140 de grade, pentru al putea folosi la bascularea cuvelor, sau ce as putea folosi pentru acesta comanda pentru ca am nevoie de minim 120 grade rotatie?
Multumesc!

#2 cata2

cata2
  • LocationBucuresti

Postat 14 ianuarie 2013 - 02:17

Ati montat si bratul foarte rezistent de 110 m lungime ?

#3 L.E.Gall

L.E.Gall
  • LocationSf Gheorghe

Postat 14 ianuarie 2013 - 03:29

• Este un servomecanism pt veliere deci pune-l pe canalul trei al receptorului ,maneta de acceleratie, ori pe canalul cinci ,actionarea facindu-se din comutator . Bafta .

#4 bebe

bebe
  • LocationBucuresti

Postat 14 ianuarie 2013 - 06:45

Ce statie (radiocomanda) folositi ?

#5 DORIN

DORIN

Postat 15 ianuarie 2013 - 06:21

- Statia este: Futaba SKYSPORT T4YF 2.4GHz cu 4 canale...nu am inca un intrerupator (canal) iar pe canalul 3 nu merge
- Am montat si bratul dar asta pentru cultura generala pentru ca nu vad ce are a face un brat cu gradul de rotatie...sau poate are senzor de lungime !?
- Cu alte soluti pentru bascularea (revenirea) independenta a doua cuve cine ma poate ajuta

#6 bebe

bebe
  • LocationBucuresti

Postat 15 ianuarie 2013 - 10:28

Capitolul 11 al manualului de aici: http://www.2rc.ro/si...ale-p-2456.html spune despre reglarea in statie a capetelor de cursa pentru servo. Sper sa nu gresesc. Desi ar trebui ca servo pus pe receptor fara regulator, cu BEC extern, sa faca o cursa maxima, cred, daca nu este activat dual rate sau umblat in limite, exact la ce faceam referire cu link-ul de mai sus.

0 utilizatori citesc acest topic

0 membrii, 0 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Skin Designed By Evanescence at IBSkin.com