Sari la conținut

Poză

Radiocomanda HobbyKing HK6S FHSS 2.4GHz 6 canale

• Acest topic este închis Acest topic este închis
7 răspunsuri la acest topic

#1 Lary

Lary

Postat 20 iulie 2013 - 02:47

Caracteristici:
- Emitator cu 6 canale
- Functie servo-reverse
- Mixer V-tail
- Antena interna
- Simplu de utilizat
- Tehnologie FHSS 2.4 GHz
- Include receptor cu 6 canale
- Mode 2 (mansa de motor pe stanga)

Raza de actiune:
- In aer: 1500 metri
- La sol: 1000 metri
- Pe apa: 500 metri

PRET 215 LEI

#2 FiresHunter

FiresHunter
  • Locationprin centrul de greutate al Munteniei

Postat 23 august 2013 - 09:01

Caracteristici:
- Emitator cu 6 canale
- Functie servo-reverse
- Mixer V-tail
- Antena interna
- Simplu de utilizat
- Tehnologie FHSS 2.4 GHz
- Include receptor cu 6 canale
- Mode 2 (mansa de motor pe stanga)

Raza de actiune:
- In aer: 1500 metri
- La sol: 1000 metri
- Pe apa: 500 metri

PRET 215 LEI

Cum ai stabilit raza de actiune pe apa  ?    Sunt oarecum mirat ca auzeam ca nici macar omoloagele cu antena externa nu bat atata....au fost cazuri cand n-au depasit 150 m (niste modificari facute de chinezoi in etajul final de RF care-i scad semnificativ puterea de emisie)

#3 Parfenov

Parfenov

Postat 23 august 2013 - 10:19

215 lei ? :))) ii mai ieftin pe siera si acolo e noua ,cine stie ce ai facut tu cu ea .

http://sierra.ro/Rad...ale-p5590p.html

#4 Lary

Lary

Postat 24 august 2013 - 04:06

215 lei ? :))) ii mai ieftin pe siera si acolo e noua ,cine stie ce ai facut tu cu ea .

http://sierra.ro/Rad...ale-p5590p.html

iao de unde vrei, (linba romana are mai multe intelesuri) eu de obicei ma scarman cu mansele ei, uite asa peste tot.

Cum ai stabilit raza de actiune pe apa  ?    Sunt oarecum mirat ca auzeam ca nici macar omoloagele cu antena externa nu bat atata....au fost cazuri cand n-au depasit 150 m (niste modificari facute de chinezoi in etajul final de RF care-i scad semnificativ puterea de emisie)

Raza de actiune pe apa a fost stabilita foarte usor si precis.

Am masurat cu ruleta in timp ce inotam pe lacul mori si credema 500 de metri fix.

Daca nu crezi vi si iti pun ruleta in mana si faci si tu masuratori.

#5 FiresHunter

FiresHunter

Postat 24 august 2013 - 08:35

iao de unde vrei, (linba romana are mai multe intelesuri) eu de obicei ma scarman cu mansele ei, uite asa peste tot.

Raza de actiune pe apa a fost stabilita foarte usor si precis.

Am masurat cu ruleta in timp ce inotam pe lacul mori si credema 500 de metri fix.

Daca nu crezi vi si iti pun ruleta in mana si faci si tu masuratori.

E clar ! Tre'sa ai o dermatita !  Sau oxiuri?

Lary, Lary ! Nu prea esti baiat serios!   Uite iti fac o oferta pe care n-o poti refuza: zic 100 lei si transport sau vin saptamana asta pe la Buc si-i facem si proba .

PS : E momentul sa renunti la tanga si sa ai slipii la tine!    De ruleta sa mi-o masori, n-o sa ai nevoie.....

(linba romana are mai multe intelesuri , dar poate si multe alte utilizari)

Editat de BeI, 24 august 2013 - 08:42 .

#6 Lary

Lary

Postat 24 august 2013 - 07:25

E produsul meu, nu inteleg care e problema cu pretul cerut de mine.

215 lei ramane fix. Fiecare e liber sa ia de unde vrea.

Editat de Lary, 24 august 2013 - 07:26 .

#7 FiresHunter

FiresHunter

Postat 24 august 2013 - 09:33

E produsul meu, nu inteleg care e problema cu pretul cerut de mine.

215 lei ramane fix. Fiecare e liber sa ia de unde vrea.

.....Laryy....iar nu esti baiat serios.....cumva ai dreptate cu "pret fix" dar frumos era sa spui de la inceput (chiar in enuntul postarii, puteai sa scrii "fix 215 lei"   Si dat fiind ca in unele magazine din Ro exista aceeasi marfa dar nou-nouta, cu factura si garantie dar mai ieftina ca a ta .................".aceasta-i intrebarea!"  

Ce nu inteleg eu , este cum ai stabilit raza de actiune a ansamblului Tx/Rx ???      Ai ?  

Deci problema este ca nici vorba  sa aibe aceasta raza (e undeva in jurul distantei de 150 metri-pe masurate!) si ca tu la o intrebare pur tehnica , iti maschezi "brasoava" cu mishtocareli gen: "am masurat cu ruleta in timp ce inotam" .....

"..si marmota invelea ciocolata cu poleiala"....bla,bla.bla....

Deci : Lary , fa-te baiat serios , omule ! 

Editat de BeI, 24 august 2013 - 09:35 .

#8 DINU EDUARD

DINU EDUARD

Postat 24 august 2013 - 10:11

.....Laryy....iar nu esti baiat serios.....cumva ai dreptate cu "pret fix" dar frumos era sa spui de la inceput (chiar in enuntul postarii, puteai sa scrii "fix 215 lei"   Si dat fiind ca in unele magazine din Ro exista aceeasi marfa dar nou-nouta, cu factura si garantie dar mai ieftina ca a ta .................".aceasta-i intrebarea!"  

Ce nu inteleg eu , este cum ai stabilit raza de actiune a ansamblului Tx/Rx ???      Ai ?  

Deci problema este ca nici vorba  sa aibe aceasta raza (e undeva in jurul distantei de 150 metri-pe masurate!

... la galati va bruiaza rusi de nu ma functioneaza radiocomenzile ... la bucuresti pe masurate 408 ml in crestere Fișier atașat  post-44-0-91684200-1373200583.jpg   393,07K   1 descărcări si nu cred ca Domnul Stelian este neserios 

0 utilizatori citesc acest topic

0 membrii, 0 vizitatori, 0 utilizatori anonimi